Czyszczenie klimatyzacji i filtrów – czym i dlaczego?

Podobnie jak każdy samochód, tak również klimatyzacja w domu wymaga regularnych przeglądów. Różnica polega na tym, że w przypadku auta brak przeglądu grozi awarią. A w przypadku klimatyzacji? Tego typu zaniedbania mogą dać podobne skutki, ponadto mogą się odbić bezpośrednio na zdrowiu domowników. Właśnie dlatego tak ważna jest nie tylko czystość filtrów oraz klimatyzatora, ale również odpowiednie środki chemiczne, których się w tym celu używa.

Każdy posiadacz samochodu wie, że przynajmniej raz do roku należy pojechać do serwisu. Podstawową czynnością, którą wtedy należy wykonać, jest wymiana oleju w silniku. Z tym, że rodzaj tego oleju nie pozostaje bez znaczenia. Z klimatyzacją w domu jest podobnie.

Czyszczenie filtrów i klimatyzacji w domu – dlaczego środki do czyszczenia mają znaczenie?

Zacznijmy od tego, dlaczego tak ważna jest czystość klimatyzacji w domu. Otóż klimatyzator to miejsce, w którym nieustannie zachodzi wymiana powietrza. A to, obok wilgoci panującej w układzie klimatyzacji, sprzyja powstawaniu grzybów i bakterii, które osadzają się na wewnętrznych filtrach. W efekcie, razem z powietrzem, rozchodzą się po wnętrzu naszego domu a w następnej kolejności trafiają do naszych dróg oddechowych. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jakie to może dać skutki uboczne.

Obecnie na rynku znajduje się sporo firm świadczących usługi serwisowania i czyszczenia klimatyzacji. Ich praktyki bywają różne, nie zawsze godne pochwały. Ze względu na wysokie koszty profesjonalnych środków czystości do klimatyzacji nie każdy, tego typu podmiot, z nich korzysta podczas wykonywania przeglądu. A rodzaj chemii, podobnie jak rodzaj oleju do silnika, ma ogromne znaczenie.

Profesjonalne środki do czyszczenia = skuteczność działania

Aby jak najdokładniej zdezynfekować wszystkie elementy klimatyzatora, należy korzystać wyłącznie ze specjalnych środków do czyszczenia, które skutecznie usuwają nagromadzony kurz, bakterie i grzyby, a te ostatnie, jak wiadomo, do łatwych w zwalczaniu nie należą. Woda z ludwikiem to zatem stanowczo za mało, aby skutecznie się ich pozbyć. Dlatego nie warto podejmować się samodzielnej dezynfekcji klimatyzacji. Bez dokładnej wiedzy na temat budowy urządzenia oraz bez odpowiedniej chemii to jedynie strata czasu, a efekty niewystarczające.

Czyszczenie klimatyzacji – wymiana filtra raz na 3 miesiące

Profesjonalne środki czystości do klimatyzacji są bardzo istotne, ale nie można zapominać również o wymianie filtra. To na filtrze osadzają się bowiem wszelkie zanieczyszczenia oraz zarazki. Co więcej, w zależności od rodzaju filtra, na jaki się zdecydujemy, zależy jego skuteczność w eliminowaniu grzybów oraz groźnych dla naszego zdrowia bakterii. Aby cieszyć się czystym powietrzem i mieć pewność, że powietrze dostarczane przez klimatyzację nie grozi naszemu zdrowiu, zalecamy wymianę filtra klimatyzacji w domu raz na 3 miesiące.

Jeżeli masz pytania dotyczące środków do czyszczenia klimatyzacji lub chcesz zamówić wykonanie przeglądu klimatyzacji w domu, skontaktuj się z nami. Oferujemy nie tylko montaż i serwis klimatyzacji, ale również jej konserwację, dezynfekcję oraz sprzedaż różnego rodzaju filtrów do klimatyzacji. Pamiętaj, że klimatyzacja w domu to komfort życia, komfort pracy oraz powietrze zachowujące optymalne parametry. Pod warunkiem, że będziesz pamiętać o higienie. Dbasz o swój samochód? Zadbaj również o klimatyzację w domu. To przełoży się na Twoje zdrowie oraz zdrowie Twoich bliskich.

Jakich produktów używamy podczas wizyt serwisowych? Zapraszamy na: