fbpx
Skip to content

Jaki klimatyzator do mieszkania?

klimatyzator do mieszkaniaZmieniający się klimat, w tym upalne okresy w ciągu lata, sprawią, że coraz gorzej funkcjonuje się nam w pomieszczeniach bez klimatyzacji. Często kupno wentylatora nie jest satysfakcjonującym rozwiązaniem i wówczas stajemy przed wyborem czy zainwestować w klimatyzator i jaki wybrać? Duża ilość modeli na rynku sprawia, że możemy mieć dylematy z wyborem optymalnego urządzenia do naszego mieszkania, domu, lokalu usłgowo-handlowego.

Rodzaje klimatyzatorów

Wyróżniamy trzy rodzaje klimatyzatorów typu split, multi split oraz kanałowe. Klimatyzatory typu split i multi split są zdecydowanie bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem, które doskonale sprawdza się w mieszkaniach oraz domach jednorodzinnych. Ich użytkowane jest proste i wygodne. Urządzenia typu split i multi split zapewniają funkcje chłodzenia, ogrzewania, filtracji powietrza oraz osuszania i wentylacji. Klimatyzatory split to bardzo funkcjonalne urządzenia, które nie tylko ochładzają wnętrza podczas upałów, ale także skutecznie dogrzewają pomieszczenia w chłodne dni.

Klimatyzator ścienny – jest najpopularniejszym typem klimatyzatora, który montuje się bezpośrednio na ścianie, jest najprostszy w instalacji i racjonalny w serwisie. Na rynku dostępny jest duży wybór klimatyzatorów ściennych o bardzo stylowym i eleganckim wyglądzie. Najczęściej występują w kolorze białym, ale znajdziemy też je w kolorze czarnym, grafitowym, czy z dodatkami chromowymi. Standardem staje się sterowanie WiFi oraz 5 letnia gwarancja urządzeń.

Klimatyzator kasetonowy – jest bardzo praktyczny, ponieważ nie zajmuje powierzchni użytkowej we wnętrzu pomieszczenia. Jest wygodny oraz komfortowy w kwestii dystrybucji powietrza. Zaprojektowany w sposób umożliwiający montaż w przestrzeni sufitu podwieszanego wykonanego w technologii kasetonowej.

Klimatyzator kanałowy – to klimatyzator, który potrzebuje specjalnych kanałów do rozprowadzenia powietrza, dlatego montuje się je w pomieszczeniach biurowych, konferencyjnych, czy obiektach administracji publicznej. Są skuteczne zarówno w ochładzaniu, jak i nagrzewaniu powietrza. Umożliwiają możliwość ukrycia urządzeń w zabudowie sciennej lub meblowej.

Klimatyzatory przypodłogowe – ich wygląd zbliżony jest do grzejników. Klimatyzatory przypodłogowe mogą być montowane we wnękach i w rogach pomieszczeń. Są to urządzenia dość uniwersalne i wybierane najczęściej przez osoby, którym zależy na dyskretnym wkomponowaniu klimatyzatorów w wystój wnętrza.

Klimatyzator podłogowo-sufitowy – jest modelem nieco bardziej złożonym, dlatego preferowany jest najczęsciej do pomieszczeń z poddaszem użytkowym, oraz do lokali usługowych.

Nowoczesne klimatyzatory pozwalają nie tylko na chłodzenie, ale również na grzanie. Zatem decydując się na montaż klimatyzacji otrzymujesz wielofunkcyjne urządzenie, które pozwoli utrzymać odpowiedni komfort w mieszkaniu przez cały rok.

Jeśli szukasz optymalnych rozwiązań? Zapraszamy do naszej firmy w Raszynie, gdzie nasi doświadczeniu pracownicy doradzą w kwestii wyboru i montażu odpowiedniego klimatyzatora do mieszkania. Zapraszamy do kontaktu.