Rekuperacja – system wentylacji pomieszczeń

Prawidłowa wentylacja pomieszczeń mieszkalnych jest bardzo ważnym elementem budynku i nieodzownym warunkiem komfortu, jakiego oczekuje się od domu lub mieszkania. Od sprawnie działającej wentylacji w pomieszczeniach zależy zdrowie i jakość życia mieszkańców. Brak prawidłowej wentylacji oddziałuje negatywnie na samopoczucie człowieka powodując ból głowy i płytki sen, ale również częste infekcje spowodowane powietrzem o wysokiej zawartości dwutlenku węgla, bakterii i innych alergenów czy wirusów. Ponadto skutki lekceważenia zagadnienia prawidłowej wentylacji bywają szkodliwe dla stanu technicznego mieszkania. Pojawienie się trudno usuwalnych zagrzybień i pleśni może być nie tylko przyczyną chorób i infekcji, ale także powodować konieczność wykonania drogich remontów. 

Wentylacja domu jest najprostszym ze sposobów na pozbycie się z niego nadmiernej wilgoci oraz zapachów, które powstają przy codziennych zajęciach jak np. przygotowywanie posiłków. Dobrze działająca wentylacja przeciwdziała osadzaniu się kurzu, a także zapobiega powstaniu grzybów i pleśni.

Rekuperacja to energooszczędny, skuteczny sposób na zapewnienie stałej, niezależnej od warunków atmosferycznych wymiany powietrza w pomieszczeniach domowych czy biurowych. Rekuperator odzyskuje ciepło, które odprowadzane jest z danego pomieszczenia podczas wentylacji i ponownie wprowadza je do obiegu z powietrzem, które jest do budynku wdmuchiwane. Rekuperacja ma bardzo duży wpływ na koszt funkcjonowania instalacji grzewczej i wentylacyjnej.

REKUPERACJA – KORZYŚCI

Wśród korzyści z rekuperacji najczęściej wymienia się oszczędności na ogrzewaniu. Ponadto stała i niezależna od warunków pogodowych i w pełni kontrolowana wymiana powietrza, to przede wszystkim świeże, filtrowane powietrze dostępne we wszystkich pomieszczeniach. Dzięki rekuperacji powietrze wewnątrz domu jest wolne od szkodliwych substancji, alergenów i smogowych zanieczyszczeń, a jego temperatura jest stała.

REKUPERATORY – WARSZAWA

Klientów z terenu miasta Warszawa poszukujących innowacyjnych rozwiązań z zakresu wentylacji pomieszczeń, takich jak rekuperatory zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą.

Nasza firma COMFORTON specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań z zakresu klimatyzacji i wentylacji, w tym świadczy usługi doradztwa, montażu i serwisu systemów wentylacyjnych. Montaż oraz serwis rekuperacji to jedne z naszych podstawowych usług, które świadczymy na potrzeby klienta indywidualnego i biznesowego.

Dostarczając naszym Klientom rekuperatory oferujemy pełne wsparcie w zakresie wyboru i sposobu instalacji urządzeń. Zakres naszych usług obejmuje województwo mazowieckie, w tym miejscowości Warszawa, Raszyn, Falenty, Pruszków, Grodzisk Mazowiecki, Piastów, Ożarów Mazowiecki, Magdalenka, Olsztyn, Wilanów, Konstancin Jeziorna, Piaseczno, Lesznowola, Nadarzyn. Wentylacja powinna zapewniać ciągły dostęp do świeżego powietrza i usuwać powietrze zużyte, czyli zanieczyszczone. Rekuperacja gwarantuje Państwu dostęp do świeżego powietrza w szczelnym i ciepłym pomieszczeniu, a także oczyszczenie z kurzu, cząsteczek smogu, a nawet zapachów, bakterii i wirusów. Prawidłowo przeprowadzony montaż rekuperacji oraz regularnie świadczony serwis rekuperacji stanowią gwarancję wysokiej sprawności urządzenia, co w praktyce przekłada się na wysoką jakość powietrza w pomieszczeniach przy jednoczesnym obniżeniu kosztów ich ogrzewania.

W razie pytań lub wątpliwości dotyczących naszej oferty lub tego, jak działają rekuperatory zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w wyborze urządzenia, które najlepiej wpisze się w Państwa indywidualne potrzeby i wymagania.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!